Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Zarząd Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Piszu oświadcza.

Planowany wzrost cen i stawek opłat za ciepło w roku 2022/2023 wstępnie miał wynieść 25,45%, o czym poinformowany został Burmistrz, jednak zmieniająca się drastycznie sytuacja na rynku paliw czyli – biomasy drzewnej zmusiła Zarząd do rekalkulacji ceny w trakcie trwania postępowania o zatwierdzenie nowej taryfy dla ciepła czego skutkiem jest zmiana wysokości planowanej podwyżki za energię cieplną i będzie wynosiła 44,82%.

Planowany wzrost cen  i stawek opłat za ciepło w roku 2022/2023 wstępnie miał wynieść 25,45%, o czym poinformowany został Burmistrz, jednak zmieniająca się drastycznie sytuacja na rynku  paliw czyli – biomasy drzewnej zmusiła Zarząd do rekalkulacji ceny w trakcie trwania postępowania o zatwierdzenie nowej taryfy dla ciepła  czego skutkiem jest zmiana wysokości planowanej podwyżki za energię cieplną i będzie wynosiła 44,82%. 

Informujemy, że XXI Taryfa dla ciepła została zatwierdzona Decyzją Prezesa URE w dniu 16 listopada 2022r.  

Zarząd Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w  Piszu w dniu 16 listopada 2022r. poinformował Zgromadzenie Wspólników – Burmistrza Pisza  o zatwierdzonych cenach i stawkach opłat za ciepło. Informacje o nowej Taryfie dla ciepła zostały zamieszczone również na stronie BIP PEC Pisz.

Jednocześnie informujemy iż jesteśmy jednym z nielicznych przedsiębiorstw w kraju gdzie ceny za energię cieplną utrzymują się na stosunkowo niskim poziomie.

 Zarząd PEC dokłada wszelkich starań by mieszkańcy naszego miasta mieli zapewnione bezpieczne i nieprzerwane dostawy ciepła przy relatywnie niskich cenach za energię cieplną.

Taryfa dla ciepła PEC Pisz od dnia 01 grudnia 2022r. - Biuletyn Informacji Publicznej (hi.pl)

 

Pisz, dnia 18.11.2022r.

Pliki do pobrania:
Data powstania: piątek, 18 lis 2022 13:47
Data opublikowania: piątek, 18 lis 2022 13:51
Opublikował(a): Anna Samełko
Zaakceptował(a): Anna Samełko
Artykuł był czytany: 7387 razy